2-e1583321325636[1]

Światowy Dzień Otyłości

Dziś Światowy Dzień Otyłości

U osób otyłych istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia wielu potencjalnie poważnych problemów zdrowotnych, w tym:

?Choroby serca i udary mózgu.

Otyłość zwiększa prawdopodobieństwo wysokiego ciśnienia krwi i nieprawidłowego poziomu cholesterolu, które są czynnikami ryzyka chorób serca i udarów mózgu.

?Cukrzyca typu 2.

Otyłość może wpływać na sposób, w jaki organizm wykorzystuje insulinę do kontrolowania poziomu cukru we krwi. Zwiększa to ryzyko insulinooporności i cukrzycy.

?Niektóre nowotwory.

Otyłość może zwiększać ryzyko raka macicy, szyjki macicy, endometrium, jajnika, piersi, jelita grubego, odbytnicy, przełyku, wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, nerek i prostaty.

?Problemy trawienne.

Otyłość zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zgagi, choroby pęcherzyka żółciowego i problemów z wątrobą.

?Problemy ginekologiczne i seksualne.

Otyłość może powodować bezpłodność i nieregularne miesiączki u kobiet. Otyłość może również powodować zaburzenia erekcji u mężczyzn.

?Bezdech senny.

Osoby z otyłością częściej mają bezdech senny, potencjalnie poważne zaburzenie, w którym oddychanie wielokrotnie zatrzymuje się i zaczyna się podczas snu.

?Zapalenie kości i stawów.

Otyłość zwiększa nacisk na stawy obciążające, oprócz promowania stanu zapalnego w ciele. Czynniki te mogą prowadzić do powikłań, takich jak zapalenie kości i stawów.

Otyłość jest chorobą, zadzwoń umów się na konsultację ☎️ 723981819

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *