chlo[1]

Z serii: dietetyczka radzi

Popularność operacji bariatrycznych w Polsce i na świecie rośnie, każdego roku w naszym kraju operowanych jest kilka tysięcy osób, a globalnie ilość zabiegów to nawet kilkaset tysięcy.

Operacja zmniejszenia żołądka (rękawowa resekcja żołądka), gastric bypass (GB) czy mini gastric bypass (miniGB) to aktualnie najskuteczniejsze metody walki z otyłością, jednak nie wykluczają one zmiany stylu życia, w tym zmiany nawyków żywieniowych. Skuteczność chirurgii bariatrycznej oceniana jest po kilku latach od zabiegu. Osoba, która opanowała zdrowy styl odżywiania, jest aktywna fizycznie, dla której zasady prawidłowego odżywiania stały się codzienności jest w stanie utrzymać rezultaty chirurgii bariatrycznej. Dlatego właśnie tak istotnym elementem jest współpraca z wykwalifikowanym dietetykiem, który przygotuje do operacji, a także poprowadzi po niej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o żywieniu po operacji bariatrycznej, ciekawi cie w jaki sposób należy przygotować się do zabiegu, na co zwrócić uwagę i jak postępować, zapraszam na otwarte spotkanie z dietetyczką kliniczną.
https://www.facebook.com/events/2471516292967368/
Środa 4. grudnia godzina 18.00 Szpital EuroMediCare ul. Pilczycka 144

ZAPRASZAM!

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *